April 08, 2009

mahnire vetusta

m-am saturat sa ma las pacalita de momente frumoase, perfecte, desavarsite, dar de unica folosinta. un sir de intamplari magnifice, care s-ar repeta numai daca as ajunge sa am incredere in filosofia soparlelor geko sau daca as citi viata in nervurile frunzelor de migdal.

drept urmare, am de gand sa emigrez in tinutul realitatilor infrigurate de atata banal si sa ma invelesc cu ganduri in care miroase a lisianthus si totul e kaki.

nimic nou.

March 31, 2009

Poney Express - Les Petits Matins

iata

am fost certata ca nu mai scriu pe blog si aproape obligata sa scriu pe blog de ce n-am mai scris pe blog.

ei, bine, mai nou sunt ocupata sa am incredere in mine.
plus ca imi directionez ideile (magnifice) acolo unde cred eu ca e bine sa se duca, pe moment.
atat.

*urmeaza o super melodie ;)

March 17, 2009

Alfabetic

Abia astept zilele in care vom plagia fericiri intense si vom manca seminte de pin imbibate in dimineti neasteptate. In Beirut.

Abia astept zilele in care vom hoinari, urmarind mirosul unei libertati absolute. In Barcelona.

Abia astept sa ne contopim cu primavara din Beijing.

Si evident ca visez la Baku, Bangkok, Banjul, Belgrad, Bissau, Bogotá, Bratislava, Bridgetown Budapesta si Buenos Aires.

Asta pentru ca mi-am propus sa imi traiesc visele in ordine aproximativ alfabetica.

March 04, 2009







fotografii din martie, anul trecut.


o dupa-amiaza ciudatica, o escapada pe jumatate implinita, pe acoperisul facultatii de chimie, o fericire nemotivata, noi trei si o senzatie puternica de mai avem timp.
* tibi stie sa faca poze din astea

March 02, 2009

Un "must-have" de primavara

O intalnire neplanificata, un buchet de ghiocei, multe cuvinte sincere, un sarut si mai sincer.
Apoi o plecare in noapte, nu spre un loc, ci spre ce a fost si ce trebuie sa fie din nou.

"Te vreau inapoi!"

"Te iubesc."

"Mi-e rau fara tine."

"Te foarte iubesc!"

De atat e nevoie pentru ca doi oameni sa isi redescopere fericirea. Primavara!

Realitati paralele

Am recitit azi o parte din textele pe care le-am scris de-a lungul anilor pe blogul asta, apoi cateva comentarii si m-a cuprins o neliniste ...