February 26, 2009
silogism
daca m-ar iubi cu adevarat, si-ar dori sa ma aiba din nou.
si daca si-ar dori sa ma aiba din nou, inseamna ca ar schimba anumite lucruri.
atunci, am fi fericiti.
daca l-as iubi cu adevarat, l-as vrea inapoi.
si daca l-as vrea inapoi, as fi in stare sa astept pana schimba anumite lucruri.
(sau sa il ajut sa le schimbe.)
atunci, am fi fericiti.
February 25, 2009
February 23, 2009

Mi-am gasit o noua muza. A fost, pentru o perioada, muza secreta a lui Picasso.
Si, pentru o perioada, va fi si a mea.
Dora Maar(.)
fracturi
El a plecat. Ele s-au intors.
Afara e septembrie.
Ei si-au cumparat, in sfarsit, verighete.
Doua fiinte sunt asteptate. Sa respire si sa fie.
Ea s-a saturat. Sa fie incapabila de a simti un dram de fericire, fie el marunt de tot.
Se adapteaza oriunde, oricum, numai trairile si gandurile care i se invart haotic in corp ii dau batai de cap.
"cap", "corp", doua entitati diferite.Nu credea ca are sa zica ea asta, vreodata.
O enerveaza epifaniile astea minuscule, cu care se confrunta zilnic.
Insa mi-a marturisit ca cel mai tare o enerveaza ca ei au avut dreptate, din nou. Ca ea n-a reusit sa demonstreze nimic,nimanui, nici macar ei. Ca fluturii nu zboara cu spatele si ca Einstein nu a fost presedintele Israelului, desi i s-a propus. Acum, se simte obligata sa retraiasca o criza adolescentina de care nu ii era deloc dor.
"Comunicarea de criza este comunicarea dintre organizatie si publicurile sale inainte, in timpul si dupa evenimentele negative. Aceasra comunicare este proiectata astfel incat sa reduca pericolele care afecteaza imaginea organizatiei." (P.D.H.)
Azi, ca intotdeauna, am cumparat singura florile.
(si iar) Chi mai.....?
Afara e septembrie.
Ei si-au cumparat, in sfarsit, verighete.
Doua fiinte sunt asteptate. Sa respire si sa fie.
Ea s-a saturat. Sa fie incapabila de a simti un dram de fericire, fie el marunt de tot.
Se adapteaza oriunde, oricum, numai trairile si gandurile care i se invart haotic in corp ii dau batai de cap.
"cap", "corp", doua entitati diferite.Nu credea ca are sa zica ea asta, vreodata.
O enerveaza epifaniile astea minuscule, cu care se confrunta zilnic.
Insa mi-a marturisit ca cel mai tare o enerveaza ca ei au avut dreptate, din nou. Ca ea n-a reusit sa demonstreze nimic,nimanui, nici macar ei. Ca fluturii nu zboara cu spatele si ca Einstein nu a fost presedintele Israelului, desi i s-a propus. Acum, se simte obligata sa retraiasca o criza adolescentina de care nu ii era deloc dor.
"Comunicarea de criza este comunicarea dintre organizatie si publicurile sale inainte, in timpul si dupa evenimentele negative. Aceasra comunicare este proiectata astfel incat sa reduca pericolele care afecteaza imaginea organizatiei." (P.D.H.)
Azi, ca intotdeauna, am cumparat singura florile.
(si iar) Chi mai.....?
February 22, 2009
azi
.........e ca atunci cand mergi pe sarma.
si sarma are o latime indoielnica.
si nu exista plasa de siguranta.
si sarma e lipita de pamant.
de fapt, e desenata pe asfalt.
dar tot iti e frica sa nu cazi.
si sarma are o latime indoielnica.
si nu exista plasa de siguranta.
si sarma e lipita de pamant.
de fapt, e desenata pe asfalt.
dar tot iti e frica sa nu cazi.
February 20, 2009
Anna Ternheim -To be Gone
Leave the body leave the mind
Every promise every place behind
I just happen to feel so alone
For today for all days to come
I just wanna be wanna be gone
Leave the quiet leave the night
Broken feelings of dreams out of sight
Pictures in your head at night
For tonight for all nights to come
Erased for good and always gone
Leave the city leave the cold
Young people far too old
Let me cross a very fine line
For today for a lifetime
Leave the body leave the mind
Let me
Leave the body leave the mind
Every promise every place behind
I just happen to feel so alone
I just wanna be wanna be gone
Subscribe to:
Posts (Atom)
Realitati paralele
Am recitit azi o parte din textele pe care le-am scris de-a lungul anilor pe blogul asta, apoi cateva comentarii si m-a cuprins o neliniste ...
-
recunosc! imi plac barbatii mai mari.mama imi zice ca nu sunt sanatoasa,vecina -ca sunt curva,psiholoaga crede ca intr-un barbat matur regas...
-
Azi fac 20 de ani! Incerc sa spun asta tare,clar,sigura pe mine,dar nu imi iese.Pentru ca mi se pare atat de sublim,de frumos,de crud,de nes...
-
Valuri de caldura intensa, alternate cu fiori reci, imi electrocutau corpul oadata la cateva secunde. Holul in care asteptam era ingust ...