leapsa muzicala de la emanuel. onoram, ca ne place "subiectul". am pus winamp-ul pe shuffle, acum trebuie sa apas forward pt fiecare intrebare si sa folosesc titlul melodiei ca raspuns la intrebare. n-am sa comentez decat unde vreau si cu siguranta n-am sa dau leapsa mai departe. :) sa vedem ce iese!
1.cum ma simt?
nothing compares- sinead o'connor2.o sa ajung departe in viata? (eu nu vreau sa ajung departe, vreau sa raman pe-aici si sa-mi fie bine:)
oscar benton- different dreams
3.cum ma vad prietenii?
prizeman- voca me (nu stiam melodia asta. oricum, e ceva cu lacrimosa... ^^)
4.ma voi casatori vreodata?
deana carter- once upon a december (am si visat, mi-a prezis si ghicitoarea ca o sa ma marit ianinte de craciun! )
5.care e povestea vietii mele?
tracy chapman- crossroadsI'm standing at the crossroads of the hell
I look to the left I look to the right
There're hands that grab me on every side6.cum era in liceu?
emilie simon- the voyage (ce-mi place ca melodia asta nu are versuri! instrumentele spun totul :)
7.cum pot avansa in viata?
faithless- god is a dj (probabil ca exista cineva, undeva care stie mai bine decat noi sa "mixeze" lucrurile)
8.care e cel mai fain lucru la prietenii tai?
regina spektor- field below (prietenii mei n-au nimic fain! :P)
9.ce se preconizeaza pentru week-end?
linkin park- numb (piano) --->plec la tara, asta e sigur. ce ma ingrijoreaza insa e ca aceeasi melodie a rasunat si in boxele lui emanuel, ca raspuns la aceeasi intrebare!! creepy....
10.ce cantec te descrie cel mai bine?
natasha bedingfield- unwrtitten 11.cum iti merge in viata? (nu-mi place deloc intrebarea asta, daca ma intrebati pe mine, dar fie! )
maroon 5- she will be loved12.ce melodie imi vor canta la inmormantare? (asta e infricosatoare si nerealista. nu cantam la inmormantari!!)
prince ital joe- happy people (god!!)13.cum va vede restul lumii? (de parca mi-ar pasa...)
black- wonderful life 14.voi fi fericita?
outkast- last call (nu stiu ce inseamna asta....)
15.ce ar trebui sa fac cu viata mea?
c-block - so strong out * daca va place ideea asta cu muzica si cu pufuletii si cu creta, nu ezitati sa preluati leapsa! poate fi creepy pe alocuri, dar in rest, e fun!
emanuel, draga, nu am raspuns la toate intrebarile. sper ca e ok!
pe curand!