February 25, 2007

c U soon

blogul meu se va afla intr-o pauza de care nu are nevoie,dar pe care o va lua din diferite motive.pe o durata de ..."diferite motive".
ne l'oubliez pas!

February 23, 2007

calatorie

cat costa un bilet de avion de la "ce a fost" la "ce va fi" cu escala in "ce e acum" ?

sa fie numai dus,va rog...

February 21, 2007

February 15, 2007

RoBlogFest 2007

Dupa cum ai vazut,inggrids.blogspot a fost nominalizat la roblogfest.ro/site_voting/startVote(nu stiu cum sa pun altfel link-ul) ,la categoriile
"Cel mai bun blog personal (cel mai al meu)"si
"Cel mai bun blog nou (cel mai care vine din urma) ".
~~~
Stiu ca de-abia asteptai sa votezi!Acum e sansa ta! :)

randuri dintr-un abur de timp





urmatorul suspin il voi suspina la tine in suflet,cand imi voi da seama ca e cazul sa plec.
urmatorul suras il voi surade dupa doi ani,cand ne vom reintalni din greseala, la magazinul cu martipan din salzburg.
urmatorul plans il voi plange pe acoperisul cladirii in care locuiesti,amintindu-mi de dupa-amiezele caldute,cu miros de verde ceai,cu picioarele reci,desi afara sunt peste 30 de grade.
urmatorul joc il vom juca la mine in suflet.vor exista numai doua reguli : sa stii sa visezi,sa stii sa iubesti.destinul e descalificat inainte de a incepe prima runda. a trisat,impingandu-ma in gol.
urmatorul vis il voi visa pe scari,incercand sa urc.sa nu ma ajuti! sa nu ma trezesti!
urmatorul prezent il voi trai aici,acum.asta pentru ca am curajul de a insela timpul.

February 13, 2007

cioburi

"Eu sunt naluca.Lut si lumina.O fiinta plina de toane.O salbatica plina de capricii,de inconsecvente.O faptura ce vrea sa ramana independenta.Tu trebuie sa culegi din mine numai ce-ti ofer.Sa nu-mi ceri nimic." (G.Hanganu)
~
"Stropi de frumos se gaseau pe crengile sufletului meu ,dar nu s-au transformat niciodata in izvor." (Andre Maurois)
~
Mi-ar placea sa ma cheme Mavra.Sau Sonia.Sa locuiesc intr-o casa veche.Pe strada cutiilor de palarii,la numarul paisprezece. (eu)
~
"- E bine sa fii singur?
-Ce raspuns astepti?
-Pe cel mai viteaz! Nu vreau sa te micsorezi in ochii mei.
-Esti prea destepata pentru cati ani ai.Daca chiar vrei sa stii,ma simt bine singur!
-E si sincer ,e si viteaz?
-Esti primejdios de desteapta!" (R.Tudoran)
~
"Nu inceta sa zambesti!Cine stie cine se poate indragosti de zambetul tau?" (G.G.Marquez)

February 09, 2007

angoase anoste

ma aflu permanent in cautarea senzationalului.nu ma multumeste nimeni.dupa cateva zile,ma plictisesc.mi se pare ca tot ce ma inconjoara e format din clisee.si as vrea sa ma revolt.dar si forma asta de revolta impotriva cliseelor e un cliseu.off! sa zic ca ma depaseste,ca nu stiu care e solutia,ca poate totul e asa cum trebuie si ca ar trebui sa ma conformez,sa ma pliez pe protuberantele lumii asteia,care mi se pare ca se degradeaza pe zi ce trece? nu! refuz! refuz sa ma duc la sala dales sa cumpar un cadou de sf valentin,reefuz sa merg la mall sa trag de un suc de la kfc doua ore,refuz sa imi iau placa,refuz sa citesc paulo coelho si refuz sa imi pun unghii false,french.
vreau sa ma duc la mnac pe 14 februarie,de exemplu.sa vad fotografii facute de finlandeze. de care nu am auzit pana acum.
more det: expo foto-video -"self-timer" -semnat: elina brotherus, aino kannisto,fanni niemi-junkola si salla tykka
vreau sa vad "fragii salbatici" tot pe 14 februarie.la eforie.
vreau sa merg in rendez-vous pe 14 februarie.sa beau un ceai verde.
apoi,sa ma plimb pana gasesc un loc misto,in care sa pot sa vizez.eventual,sa citesc niste pagini ca lumea si sa beau o cafea dulce,dulce.
apoi,sa vin acasa.cu rer-ul. si sa cobor la porte-du-clichy.si sa ma minunez iar de narcisele inflorite mult prea devreme.si sa fumez iar o tigara,atarnand pe un pervaz plin de mucegai.
sa ies pe la 22,40 din casa,indreptandu-ma,in graba,catre cartierul latin.unde ma asteapta.fara trandafiri si bomboane in forma de inimioare.si sa uitam ca suntem in paris,desi acolo ne simtim cel mai impliniti.facem dragoste in mansarda lui,din nou...cu dare de lumina palida pe spate.de la veioza acoperita cu esarfa mea beige cu buline rosii.
cu gust de struguri.cu gust de oranj,de violet si de verde-marar.
prefacandu-te ca iubim bine

Realitati paralele

Am recitit azi o parte din textele pe care le-am scris de-a lungul anilor pe blogul asta, apoi cateva comentarii si m-a cuprins o neliniste ...